Bülent Ersoy – Aşktan Sabıkalı

Bülent Ersoy - Aşktan Sabıkalı

Türk Sanat Müziği’nin divası ve yaşayan efsanesi Bülent Ersoy 10 yıllık suskunluğunu büyük bir özveriyle hazırlanan “Aşktan Sabıkalı” isimli albümü ile bozuyor.

Uzun zamandır beklenen Bülent Ersoy’un “Aşktan Sabıkalı” adlı yeni albümü 3 Ekim 2011 tarihinden itibaren tüm müzik marketlerdeki yerini alacak.

Bordo Müzik etiketi altında, Erkan Adakoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği albümün genel direktörlüğünü Vedat Yıldırımbora, yönetmenliğini Selçuk Tekay, İsmail Tunçbilek ve Erhan Güleryüz yaptı.

“Aşktan Sabıkalı” adlı albümün stüdyo çalışması ise yaklaşık bir yıl sürdü.

12 adet birbirinden güzel eserin bulunduğu, Bülent Ersoy’un Aşktan Sabıkalı adlı albümünde Tarkan, Gülşen, Erhan Güleryüz, Aşkın Tuna, Can Tanrıyar, Vedat Yıldırımbora, Halil Karaduman gibi Türkiye’nin saygın müzisyenlerinin imzasını taşıyan eserler yer alıyor.

Albümde, söz ve müziği Orhan Gencebay’a ait “Bir Teselli Ver”, sözü Ümit Yaşar Oğuzcan, müziği Muzaffer Özpınar’a ait olan “Dost Bildiklerim” ve sözü müziği Vedat Yıldırımbora’ya ait “Dert Bende” isimli unutulmaz şarkılar, divanın muhteşem yorumuyla buluştu.

Sözü ve müziği Tarkan’a ait olan “Bir Ben Bir Allah Biliyor” için stüdyoya birlikte giren diva ve megastarın düeti ise uzun yıllar hafızalardan silinmeyeceğe benziyor.

Albüme ismini veren “Aşktan Sabıkalı” isimli şarkı ise, son dönemde yaptığı bestelerle Türk pop müziğine damgasını vuran başarılı ve güzel sanatçı Gülşen’e ait. Ayrıca Bülent Ersoy, öldüğünde mezarının başında Aşktan Sabıkalı adlı parçanın çalınmasını istediğini de Gülşen’e vasiyetimdir diyerek belirtti.

Bülent Ersoy’un “Aşktan Sabıkalı” adlı albümü 3 Ekim 2011 tarihinden itibaren tüm müzik marketlerde ve dijital satış ortamlarında “Esen Satış Pazarlama” tarafından müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

Bülent Ersoy - Aşktan Sabıkalı Ön Kapak

 

 1. Bir Ben Bir Allah Biliyor
  Söz & Müzik: Tarkan
 2. Aşktan Sabıkalı
  Söz & Müzik: Gülşen
 3. İstanbul Akşamları
  Söz & Müzik: Erhan Güleryüz
 4. Gün Işığım
  Söz: Aşkın Tuna Müzik: Halil Karaduman
 5. Eylül
  Söz & Müzik: Erhan Güleryüz
 6. Kıskanmak Yok
  Söz & Müzik: Erhan Güleryüz
 7. Yordular Beni
  Söz: Aşkın Tuna Müzik: Selçuk Tekay
 8. Gidiyor musun?
  Söz & Müzik: Selçuk Gönüldaş
 9. Alışmak İstemiyorum
  Söz & Müzik: Can Tanrıyar
 10. Dost Bildiklerim
  Söz: Ümit Yaşar Oğuzcan Müzik: Muzaffer Özpınar
 11. Bir Teselli Ver
  Söz & Müzik: Orhan Gencebay
 12. Dert Bende
  Söz & Müzik: Vedat Yıldırımbora

Bülent Ersoy - Aşktan Sabıkalı Arka Kapak

 

Bu yazı 01.10.2011 4:23 tarihinde yazıldı.

Yazar hakkında

Yasin, sitemizde 129 adet yazı yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir