Twitter Kapasiteyi Aştı Ne Demek?

Twitter Kapasiteyi Aştı

Sosyal medyanın devlerinden biri haline gelen Twitter’da kullanıcılar zaman zaman bazı hatalar ile karşılaşıyor.

Twitter Kapasiteyi Aştı, Twitter Over Capacity” gibi hata mesajları görüntülenerek Twitter geçici olarak kullanım dışı kalıyor.

Bu hata mesajı, o anda binlerce kullanıcının aynı anda Twitter’da çevrimiçi olması ve Twitter sunucu (server) larına olan anlık yüklenmenin sonucu olarak ekranlara yansıyor.

Her ne kadar geçici bir hata olsa da sosyal medyada Twitter’dan daha fazla yere sahip olan ve Twitter’dan çok daha fazla kullanıcının anlık olarak çevrimiçi olduğu Facebook’ta bu tip problemlerle bugüne kadar çok nadir karşılaşılırken Twitter, bu sorunu hala çözebilmiş değil.

Bu sorunun bir diğer nedeni de Twitter’ın site içerisinde kullanıcılarına çok fazla reklam sunmamasının bir sonucu olarak maddi olanaklarının sınırlı olması. Yeni tasarımla beraber ayrılan yeni reklam alanlarıyla yakın zamanda Twitter kullanıcıları da reklamlarla karşılacak gibi görünüyor ve gelirlerin artmasıyla birlikte Twitter, kullanıcılarına daha kaliteli serverlarda hizmet vereceği için bu tip hataların da önüne geçilecek.

 

Bu yazı 23.01.2012 2:41 tarihinde yazıldı.

Yazar hakkında

Yasin, sitemizde 129 adet yazı yazdı.

"Twitter Kapasiteyi Aştı Ne Demek?" konusu için 1 yorum yazıldı.
  • güler kömürcü 03:19 PM 09/11/2012

    Twitter hasabımda aniden göstergeler 0 gösterdi. Şu an beni takip edenler gösterilmiyor. Dondurmaya çalışıyorum kapasiteyi aştı diyor. Sizce bu durum neden kaynaklanmış olabilir ? yaklaşık 1 haftadır bu durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.