Kör Nokta Uyarı Sistemi

Kör Nokta Uyarı Sistemi

Kör nokta uyarı sistemi, sistemde kullanılan infreruj sensörler sayesinde, 6 metreye kadar arka ve taşıtın yan tarafındaki bitişik yolu izlemektedir. Eğer sensörler bu bölgede bir nesne ya da kişi saptarsa, yan aynada görsel bir uyarı belirmektedir.

Ford Mondeo Selective modelinde opsiyonel olarak sunulan ve akıllı bir teknoloji olan Kör Nokta Uyarı Sistemi, uzun yolculukların daha güvenli haline gelmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Herhangi bir araç, Yeni Mondeo’nun sağından ya da solundan kör noktaya girdiğinde, sistem, o tarafın yan aynasında bulunan LED uyarı lambasıyla sürücüyü uyarır.

 

Daha fazla güvenlik ve sürüş konforu için, Yeni Citroen C4 kör nokta uyarı sistemi opsiyonel olarak sunuluyor. Bu sistem, aracın arka kör noktasında başka bir araç kalması durumunda, yan ayna üzerinde var olan bir uyarı ışığının yanması ile haber verilmesi şeklinde çalışıyor.

Bu sisteme park sensörlerin devreye girmesi de ekleniyor. Ayrıca Yeni Citroen C4, şehir içi kullanımda vazgeçilmez olan park yeri mesafe ölçüm sistemi sayesinde park yerinin araç boyutlarına uygun olup olmadığını ve park manevralarının zorluk derecesini öğrenmenizi sağlıyor.

Kör nokta uyarı sistemi sadece Yeni C4 1.6 THP 156HP EXCLUSIVE MCP ve Yeni C4 1.6 e-HDi 112HP EXCLUSIVE MCP ile opsiyonel olarak alınabiliyor. Sistemin fiyatı 600 TL.

Bu yazı 13.03.2012 22:45 tarihinde yazıldı.

Yazar hakkında

Bekir, sitemizde 26 adet yazı yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir