Kolada Alkol Var mı?

Coca-cola’nın yapımında kullanılan meyan kökünün depolanma şartları ve üretimde kullanılan diğer ham maddelerden dolayı bazı basın örgütleri tarafından “kolada alkol var” şeklinde haberler çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde  Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Kurumsal İletişim Direktörü Ebru Bakkaloğlu Tüzecan bu konuda kesin bir açıklama yapma gereği duydu ve şöyle konuştu:

Kolada Alkol Var mı?

“28.06.2012 tarihi itibariyle medyada yer alan, yurt dışı kaynaklı, Coca-Cola’nın içeriğinde alkol bulunduğu yönündeki iddiaları içeren haberlere açıklık getirmek isteriz. Coca-Cola, Türkiye’de, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Alkolsüz İçecekler Tebliği’ne uygun olarak üretilmekte ve aynı bakanlık tarafından denetlenmektedir. Ortadoğu ülkeleri de dâhil olmak üzere tüm dünyada Coca-Cola, alkolsüz ürünler kategorisinde üretilip satılmaktadır.

Coca-Cola’nın içerisinde alkol bulunmadığı analiz raporlarıyla da tescil edilmiştir. Coca-Cola’da alkol bulunmadığını gösteren ilgili analiz raporlarını Coca-Cola’nın www.coca-colaturkiye.com adresli web sitesinde, http://www.coca-colaturkiye.com/hakkimizda/merak-ettikleriniz linkini kullanarak, ‘Coca-Cola’nın içerisinde alkol var mı?’ soru başlığı altında bulabilirsiniz. Coca-Cola şirketi olarak, ürünlerimizin uluslararası kalite standartlarında olması ve tüketicilerimizin bize karşı güvenini sağlamak ve korumak en önemli önceliğimizdir.”

Bu yazı 21.07.2012 1:08 tarihinde yazıldı.

Yazar hakkında

Yasin, sitemizde 129 adet yazı yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir